Ermistu Looduskeskus
alt text

Ermistu Looduskeskus ootab kõiki loodushuvilisi tutvuma meid ümbritsevaga, nii maal kui vees. Koolidele ning lasteaedadele suunatud õppeprogrammid on praktilised, kooli õppekava täiendavad programmid, ning tõstavad keskkonnateadlikkust ja õpetavad tundma erinevaid looduse uurimise meetodeid ja vahendeid.

Siinne mitmekesine loodus ja asukoht on loonud kõik eeldused praktiliste loodusteadmiste kogumiseks ja jagamiseks.

Ermistu Puhkeküla, Tõstamaa vald
Pärnumaa 88105

+372 5629 7627
Kvalifitseeritud keskus

58.355164, 24.0032101

Järve ümbritsevad sood ja rabad, kus leidub sobivaid tingimusi väga eripalgelise elustiiliga lindudele-loomadele ning aina enam kohtab siin järvesisest taimestikku. “Veetaimede” programm annab võimaluse sõita parvega järvele ning koguda erinevaid proove, mida hiljem vaadelda mikroskoobiga.

Vee peal huvireise tehes võib kohata väikseid roosaarekesi. Hoogsat taimekasvu tervitavad paljud veelinnud: sookurg, hallhani, kühmnokkluik, sinikael-part jt. “Veekogu loomastik” on ekskursioon veekogu äärde, kus uuritakse veekogu üldist olukorda ning tehakse lihtsamaid mõõtmisi.

Ermistu Looduskeskus asub Ermistu järve kaldal. Programmis “Ermistu järv” tutvustatakse Ermistu järve ajalugu, taimestikku ja loomastikku ning ravimuda. Viimast peetakse Ermistu suureks rikkuseks – 1995. aastal tunnistati Ermistu järvemuda ravimudaks.

Edelaosas esineb rohkesti ujuvaid saari. Maastikku iseloomustab puutumata loodus, hõre asustatus, vaikus ja rahu.